O mnie

Dlaczego postanowiłem stworzyć ten blog?

Na szczycie Czerwonego Miasta w Bamyan
Na szczycie Czerwonego Miasta w Bamyan

Jest to dla mnie nie tyko metoda żeby podzielić się tym co widziałem, ale może przede wszystkim żeby wrócić do własnych wspomnień i zastanowić się co czuje wobec tego wszystkiego dookoła.  A jak to wszystko się zaczęło?

Po zakończeniu w 2006 roku liceum dostałem się na studia prawnicze na Uniwersytecie Szczecińskim, jak się później okazało nie było mi dane zostać prawnikiem. W trakcie studiów bardziej byłem zajęty pracą w telewizji niż obecnością na zajęciach. Przez prawie dwa lata -2010 – 2012 – pracowałem w Telewizji Pomerania jako prezenter w programie Galaktyka Pomerania. To doświadczenie w jakiś sposób ukierunkowało moją późniejszą karierę. W Szczecinie razem z wieloma innymi osobami zaangażowanymi w życie społeczne miasta stworzyliśmy Stowarzyszenie Estetycznego i Nowoczesnego Szczecina, w skrócie SENS, którego w latach 2011-2012 byłem również pierwszym prezesem. Już wtedy podróżowałem, ale oczywiście do lokalizacji trochę mniej egzotycznych niż Afganistan. Na liście najpierw pojawiła się Turcja, potem Hiszpania, Portugalia, Egipt, Włochy oraz bliżsi sądzieci Polski. To wtedy chyba najbardziej uświadomiłem sobie ile podróże dają doświadczenia i jak bardzo wiele można się nauczyć obcując z obcymi kulturami i ludźmi.

Po obronie pracy magisterskiej w lipcu 2012 w Katedrze Prawa Gospodarczego Publicznego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego wyjechałem do Singapuru.  Szczęśliwie złożyło się że udało mi się dostać na staż do Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej. Po półrocznym stażu szukając innych możliwości pracy za granicą natknąłem się na ogłoszenie o stażu w telewizji w Afganistanie.

Dlaczego się zdecydowałem na Afganistan?

Oferta wydała mi się na tyle atrakcyjna, że postanowiłem postawić wszystko na jedną kartę i wyjechać. Czy się bałem? Oczywiście, ale wiem też, że bez tego doświadczenia nie byłbym kim teraz jestem. W Telewizji dostałem zadanie zbudowania zespołu mediów społecznościowych i całej internetowej obecności tej stacji. Po roku gdy liczba lajków na naszych fan pejdżach na Facebooku dobiła do prawie miliona, moje zadanie dobiegło końca i przeniosłem się do Departamentu Komunikacji Strategicznej gdzie odpowiadałem za zarządzaniem projektami i zawieranie kontaktów. Afganistan był też – co może wydać się dość dziwne – niezłym miejsce na sprawdzenie ‘okolic’ znowu więc miałem okazję więc podróżować odwiedzając Oman, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Indie czy też Pakistan.

Ostatecznie opuściłem ten piękny kraj żeby rozwijać własny Startup (który znajdziecie na https://logline.pro), zaczynałem na Filipinach ale ostatecznie wylądowałem w Singapurze, gdzie aktualnie dzięki inwestycji od największej grupy medialnej – Mediacorp – rozwijam się dalej.