Stany to taki piękny kraj gdzie znaleźć można właściwie wszystko. Od pięknych plaż, przez wysokie góry bo spalone słońcem pustynie. Moim marzeniem było od zawsze zwiedzić stany wzdłuż i wszerz. Dwa lata temu miałem niesamowitą szansę odwiedzić Hawaje. Był to mój dość nietypowy wstęp do kraju wujka Sama. (Pamiętacie wpis o tym jak próbowałem wnieść nóż do samolotu?). W zeszłym roku w końcu udało mi się zobaczyć coś więcej. W 14 dni zobaczyłem tyle ile większość Amerykanów nie widziała przez całe życie. A co dokładnie to było?

Roadtrip po stanach – gdzie pojechaliśmy?

Podróż zaczęliśmy od przylotu do San Francisco. Tam zostaliśmy przez dosłownie jedną noc i na następny ranek gotowi byliśmy jechać dalej. I pojechalibyśmy gdyby nie jeden mały problem. Włamano się nam do samochodu i skradziono dwa paszporty. Całe szczęście nowe udało się wyrobić w niecałe dwie godziny. Za bardzo nam to szyków więc nie popsuło.

Kolejny punkty podróży to:

  1. Los Angeles
  2. Park Narodowy Yosemite
  3. Park Narodowy Sekwoja
  4. Dolina śmierci
  5. Las Vegas
  6. Wielki Kanion
  7. Park Narodowy Zion
  8. Los Angeles
  9. San Francisco

Wszystko mieliśmy zaplanowane co do minuty i poza drobnym problemem na samym początku cała reszta podróży poszła już bez żadnego problemu.

Stany to niesamowity kraj który łączy w sobie wszystko to co najlepsze i najgorsze. Codziennie oglądaliśmy naturę tak piękną jak tylko można sobie wyobrazić, jednocześnie mijając po drodze takie ilości bezdomnych ludzi jakich jeszcze nigdy w życiu nie widziałem.

Wiele razy zastanawialiśmy się nad swoim bezpieczeństwem. Im dalej w stany też jechaliśmy tym więcej przyciągaliśmy spojrzeń. Nasza grupa składała się właściwie z samych nie białych ludzie (poza mną oczywiście). I naprawdę parę razy nie wiedzieliśmy czy wszystko będzie ok. Jednoczenie też im głębiej w stany tym problemu bezdomności było mniej i tym ogólnie wydawało nam się że jest jakby większy porządek zachowany. Ogólnie jednak jestem Stanami zachwycony i nie mogę doczekać się kolejnej wizyty.

Polub:
Udostępnij:

Skomentuj ()

Dodane przez Borys Specjalski
Podróże, polityka i startupy to moje ulubione tematy, ale nie zawacham się napisać na każdy temat który uznam za interesujący. Przez dwa lata mieszkałem w Afganistanie. Aktualnie rozwijam http://logline.pro w Singapurze.